در حال بارگذاری ...

روایت داستان امام‌جمعۀ اهل‌سنت دمشق، شیخ مأمون رحمه، که از شبکه یک سیما و در برنامۀ تلویزیونی «هم‌قصه» پخش شد، بازتاب‌های گسترده‌ای در جهان عرب داشت.

روایت داستان امام‌جمعۀ اهل‌سنت دمشق، شیخ مأمون رحمه، که از شبکه یک سیما و در برنامۀ تلویزیونی «هم‌قصه» پخش شد، بازتاب‌های گسترده‌ای در جهان عرب داشت.

به گزارش روابط عمومی برنامۀ تلویزیونی هم‌قصه، برشی از دومین قسمت این برنامه که شیخ مأمون رحمه، امام‌جمعۀ اهل‌سنت مسجد اموی دمشق، ماجرای بریدن گوش خود توسط معارضین سوری را تعریف می‌کند، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشته است. سایت شبکۀ روسیا الیوم، شبکۀ العالم، روزنامۀ رای‌الیوم، روزنامۀ لبنانی النشره، روزنامۀ سوری الدیار، سایت‌های پربازدید مصری مثل عربی21، اخبارک، الوصل و الوطن و سایت اردنی جراءة نیوز و بسیاری دیگر از پایگاه های پربازدید عربی به انتشار این قسمت از روایت شیخ مآمون در برنامۀ هم‌قصه پرداخته‌اند.

شیخ مآمون رحمه که اکنون امام‌جمعۀ مسجد اموی دمشق است، در ابتدای سال 2012 به جرم همراهی‌نکردن با اعتراض‌های سوریه به دست معارضین دستگیر و شکنجه شده و پس از بریده‌شدن گوش راستش و شلیک تیر خلاص به او، به شکل معجزه‌آسایی نجات یافت. او با حضور در برنامۀ هم‌قصه، داستان دستگیری و شکنجه‌های خود را روایت کرد.

با انتشار این ویدئو در جهان عرب، رسانه‌های حامی معارضین سوری، دست به فرافکنی دربارۀ شیخ مآمون زده‌اند و از روز گذشته مشغول دروغ پراکنی و فحاشی به این عالم اهل سنت هستند. این دروغ‌پردازی‌ها تا جایی پیش رفت که فیصل قاسم، مجری شناخته‌شدۀ شبکه الجزیره به این ویدیو واکنش نشان داده و در ادعایی مضحک مدعی شد که در ابتدای بحران سوریه و زمانی که شیخ مآمون در یکی از خطبه‌ها به حمایت از دولت پرداخته، یکی از نمازگزاران با یک ضربه گوش او را کنده است.

«هم‌قصه» عنوان برنامه‌ای است که در هر قسمت با مهمانی غیرایرانی به گفت‌وگو می‌نشیند و داستان زندگی او را که درون‌مایه‌ای انسانی دارد، روایت می‌کند. این برنامه سه‌شنبه‌ها ساعت 23:15 از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

برشی از قسمت دوم هم‌قصه را که شیخ مآمون رحمه داستان بریدن گوشش را روایت می‌کند، می‌توانید این‌جا ببینید:

 
مطالب مرتبط

دوازدهمین هم‌قصه

دوازدهمین هم‌قصه

من که مدیر یه موسسه پژوهشی بودم، ‌12-13 کیلو وزن کم کردم. توی تمام کشور ما گزینه‌ای نداشتیم. واقعاً اگه بعضیا توی کوبا می‌تونستن که مزیت‌هایی به خاطر موقعیت خودشون به دست بیارن فیدل کاسترو و دیگران اونو سر به نیست می‌کردن. چون اونا باید مثالی برای کل مردم می‌بودن. وگرنه موقعیت ...

|

روایتی از نتایج اقتصاد مقاومتی، بیخ گوش آمریکا

روایتی از نتایج اقتصاد مقاومتی، بیخ گوش آمریکا

فرناندو فیونس مؤسس «گروه کشاورزی ارگانیک» در کشور کوبا است. او برنده جایزه «معاش درست» در سال ۱۹۹۹ از سازمان ملل است. این برنامه جمعه‌شب، ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

|

نظرات کاربران