در حال بارگذاری ...

با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود که قسمت پنجم برنامۀ هم‌قصه، مانند هفته‌های گذشته، سه‌شنبه‌شب از شبکۀ یک پخش می‌شود، چند ساعت مانده به پخش این برنامه، کانال رسمی تلگرام هم‌قصه اعلام کرد: «علی‌رغم تحویل قسمت پنجم برنامۀ هم‌قصه به پخش شبکۀ یک، به علت فشارهای معاونت سیاسی سازمان صداوسیما و برنامۀ نگاه یک، دقایقی پیش اعلام شد برنامه هم‌قصه امشب پخش نمی‌شود.»

سرویس فرهنگی فردا: با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود که قسمت پنجم برنامۀ هم‌قصه، مانند هفته‌های گذشته، سه‌شنبه‌شب از شبکۀ یک پخش می‌شود، چند ساعت مانده به پخش این برنامه، کانال رسمی تلگرام هم‌قصه اعلام کرد: «علی‌رغم تحویل قسمت پنجم برنامۀ هم‌قصه به پخش شبکۀ یک، به علت فشارهای معاونت سیاسی سازمان صداوسیما و برنامۀ نگاه یک، دقایقی پیش اعلام شد برنامه هم‌قصه امشب پخش نمی‌شود.» 
 
ماجرا از این قرار است که برنامۀ نگاه یک که در معاونت سیاسی سازمان صداوسیما تولید می‌شود، شنبۀ پخش نشد و با فشارهای معاونت سیاسی، پخش شبکۀ یک، برنامۀ نگاه یک را جایگزین هم‌قصه در جدول پخش کرد و سه‌شنبۀ به جای برنامۀ هم‌قصه، نگاه یک پخش شد. این درحالی است که تیزر برنامۀ هم‌قصه در هفته‌های اخیر بارها از شبکه یک پخش شده و در آن، زمان پخش برنامۀ هم‌قصه را «سه‌شنبه‌ها ساعت 23:15» اعلام کرده است. همچنین سایت شبکۀ یک نیز در اعلام برنامه‌های خود، زمان پخش برنامۀ هم‌قصه را همین زمان اعلام کرده است. 
 
رقابت و کشمکش میان دو معاونت سیما وسیاسی سازمان صداوسیما سابقۀ طولانی دارد و معمولا قاعده‌ها و مصالح در این کشمکش‌ها فدای دعواهای این دو معاونت می‌شود و در آخرین مورد نیز لابی گری ها باعث شد زمان پخش برنامه‌ ای که در کنداکتور شبکه 1 مشخص است ناگهان تغییر ‌کند.  
 
برنامه هم‌قصه که هر هفته با یک مهمان خارجی گفت‌وگو کرده و داستان زندگی او را روایت می‌کند در طول 4هفته گذشته با استقبال خوبی از سوی رسانه ها مواجه شده و حتی وزیر دادگستری نیز اعلام کرده است هفته گذشته در هیات دولت پیرامون سوژه این برنامه صحبت کرده است. 
 
همازاده، تهیه‌کنندۀ برنامه هم‌قصه با اشاره به اتفاق هفته گذشته گفت: بسیاری از برنامه هایی که در سازمان تولید می شود کف بیننده را هم ندارد و اساسا درباره آن ها هیچ حرفی حتی منفی هم زده نمی شود یعنی اساسا دیده نمی شوند و ساخت و عدم ساخت شان یکسان است. در عین حال همقصه با اینکه 4 پخش را پشت سر گذاشته با استقبال خوبی مواجه شده و در رسانه های عربی نیز بازتاب قابل توجهی داشته است اما متاسفانه بی‌مهری‌هایی نسبت به این برنامه صورت گرفته که فعلا از بیان آنها صرف نظر می کنم. در عین حال به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که یک برنامه به علت اینکه یک هفته در زمان خودش پخش نشده بخواهد با فشار و لابی جای یک برنامه دیگر را به صورت ناگهانی در کنداکتور شبکه بگیرد. 
مطالب مرتبط

دوازدهمین هم‌قصه

دوازدهمین هم‌قصه

من که مدیر یه موسسه پژوهشی بودم، ‌12-13 کیلو وزن کم کردم. توی تمام کشور ما گزینه‌ای نداشتیم. واقعاً اگه بعضیا توی کوبا می‌تونستن که مزیت‌هایی به خاطر موقعیت خودشون به دست بیارن فیدل کاسترو و دیگران اونو سر به نیست می‌کردن. چون اونا باید مثالی برای کل مردم می‌بودن. وگرنه موقعیت ...

|

روایتی از نتایج اقتصاد مقاومتی، بیخ گوش آمریکا

روایتی از نتایج اقتصاد مقاومتی، بیخ گوش آمریکا

فرناندو فیونس مؤسس «گروه کشاورزی ارگانیک» در کشور کوبا است. او برنده جایزه «معاش درست» در سال ۱۹۹۹ از سازمان ملل است. این برنامه جمعه‌شب، ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

|

نظرات کاربران