در حال بارگذاری ...

حجه‌الاسلام پور محمدی وزیر دادگستری در پی تماشای چهارمین قسمت برنامۀ هم‌قصه ضمن طرح موضوع و مهمان برنامه در جلسه هیئت دولت پیگیر وضعیت اقامت و تابعیت او از مسئولان وزارت کشور و امورخارجه شد.

حجه‌الاسلام پور محمدی وزیر دادگستری در پی تماشای چهارمین قسمت برنامۀ هم‌قصه ضمن طرح موضوع و مهمان برنامه در جلسه هیئت دولت پیگیر وضعیت اقامت و تابعیت او از مسئولان وزارت کشور و امورخارجه شد. ایشان با دعوت از عوامل برنامه و محمد علی کلی به جلسه مجمع خیرین ایران قول داد مشکل مسکن و خانه دار شدن این رزمنده مجاهد نیز رفع شود.

به گزارش روابط عمومی برنامه همقصه در این جلسه که در سالن جلسات وزارت دادگستری برگزار شد، حجت الاسلام دکتر پورمحمدی، وزیر دادگستری، با تبریک ایام ولادت امام رضا(ع)، حضور محمدعلی کلی را در جلسه هیئت مدیرۀ مجمع خیّرین ایران، از حسن اتفاق این روزها دانست و گفت: با مشاهده برنامه همقصه و صحبت‌های آقای کلی، متأثر شدم و از شنیدن رشادت‌های این رزمندۀ لذت بردم. صبح روز بعد این موضوع را در جلسه هئیت دولت مطرح کردم و درخواست کردم که به مشکل تابعیت و اقامت ایشان از طریق وزارت کشور و وزارت امور خارجه رسیدگی شود که ان‌شاءالله این مشکل برطرف‌ می‌شود.

پورمحمدی همچینن با بیان اینکه ماجرای آقای کلی را در روز میلاد امام رضا (ع) در مجمع خیرین کشور نیز بازگو کرده است، گفت: خیرین نیز با شنیدن سرگذشت این رزمندۀ مهاجر داوطلب شدند تا مشکل مسکن ایشان را برطرف کنند.

در ادامۀ این جلسه، بوربور، رئیس هئیت‌مدیرۀ مجمع خیرین کشور گفت: با درخواست آقای وزیر، امروز در جلسه مجمع خیّرین کشور این موضوع مطرح شد و یکی از خیّرین تقبل کرد یک دستگاه آپارتمان در تهران به ایشان اهدا نماید.

حسین همازاده، تهیه‌کنندۀ برنامه هم‌قصه نیز در این نشست گفت: روز گذشته آقای کلی در تماس تلفنی با من گفتند که من ممنون شما هستم ولی من به ایشان عرض کردم این ما هستیم که باید به واسطه سال‌ها مجاهدت و دوری از خانواده و خدمت به نظام و کشور ممنون شما باشیم و هر کدام از ما هر کاری هم که انجام بدهیم از باب وظیفه است و گوشه‌ای از خدمات ایشان را جبران نمی‌کند.

محمدعلی کلی، رزمندۀ مهاجر افغانستانی است که در سال 59 و با شروع جنگ تحمیلی مادر، همسر و فرزند خردسالش را رها می‌کند و برای حضور در جبهه راهی ایران می‌شود. او در طول هشت سال دفاع مقدس، تنها یک روز و آن هم برای دیدار با امام راحل به مرخصی رفته و 17سال از دیدار با خانواده محروم بوده است. او هفتۀ گذشته با حضور در چهارمین قسمت از برنامۀ هم‌قصه، به روایت ایثارگری‌های خود در دفاع مقدس پرداخت.

گفتنی است عوامل برنامه همقصه پیگیر وضعیت خانه‌دار شدن آقای کلی هستند و در صورت تحقق وعده مسئولین مراتب را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهند رساند. همچنین قسمت پنجم برنامه همقصه که قرار بود سه‌شنبه گذشته به روی آنتن شبکه اول سیما برود با یک هفته تاخیر فردا شب پخش خواهد شد.

ویدئوی کوتاهی از این دیدار را در ادامه ببینید:

 
نظرات کاربران